Problematika koronaviru SARS-CoV-2 (COVID-19)

Covid-19

Důležité telefony:

Informační linka ke koronaviru 1221 je k dispozici v pracovních dnech od 8 do 19 hodin a o víkendu od 9 do 16.30 hodin. (Linky 155 a 112 volejte jen případě vážných zdravotních problémů či ohrožení života)

INFOLINKA STÁTNÍHO ZDRAVOTNÍHO ÚSTAVU:
Telefon: 724 810 106, 725 191 367, 725 191 370

INFOLINKA KRAJSKÉ HYGIENICKÉ STANICE PARDUBICKÉHO KRAJE
Telefon: 602 730 251 (Linka je v provozu v pracovní dny od 14:00 do 19:00 hodin, o víkendu od 9:00 do 19:00 hodin)

Kontakty ve stavu nouze:
🔵 Jan Macháček, starosta města - 777 119 957
🔵 Stanislava Češková, vedoucí pečovatelské služby - 775 384 772
🔵 Petr Džbánek, velitel JSDH Proseč - 724 092 216

Od pondělí 5. října platí na území České republiky nouzový stav vyhlášený vládou z důvodu zhoršení epidemické situace v souvislosti s výskytem Covid-19 na našem území, a to na dobu 30 dnů. V souvislosti s nouzovým stavem jsou lidé povinni nosit ochranu dýchacích cest ve všech vnitřních prostorech a dodržovat mezi sebou vzdálenost alespoň 2 metry.

Více informací:

NOUZOVÝ STAV - informace k aktuálním opatřením.

Usnesení č. 957 - vyhlášení nouzového stavu

Od pondělí 12. října se mění podle nařízení starosty v souladu s nařízením vlády otevírací doba městského úřadu. Úřad bude veřejnosti zpřístupněn:

v pondělí od 9 - 11 hodin a od 13:30 - 16:30

ve středu od 9 - 11 hodin a od 12:30 - 15:30.

Informujte se prosím o změnách před vaší návštěvou a vždy zvažte, jestli je opravdu nutné chodit na úřad osobně a není možné vaši věc vyřídit písemně, elektronicky nebo telefonicky. Všechny kontakty jsou uvedeny na úřední desce a na webových stránkách města.

Od středy 21. října jsou lidé povinni nosit ochranu dýchacích cest ve všech vnitřních prostorech a zároveň i venku na veřejně přístupných místech v zastavěném území obce.

Od 22. října vládní usnesení zakazuje maloobchodní prodej a prodej a poskytování služeb v provozovnách. Ovšem s výjimkou:

- prodejen potravin, hygienického zboží, kosmetiky a jiného drogistického zboží,

- lékáren, výdejen a prodejen zdravotnických prostředků,

- prodejen pohonných hmot, paliv,

- prodejen malých domácích zvířat, krmiva a dalších potřeb pro zvířata,

- prodejen brýlí, kontaktních čoček a souvisejícího zboží,

- prodejen novin a časopisů, tabákových výrobků a pokladen prodeje jízdenek,

- prádelen a čistíren,

- myček automobilů, provozoven servisu a oprav silničních vozidel, odtahových firem, prodejen náhradních dílů k dopravním prostředkům a výrobním technologiím,

- provozoven umožňujících vyzvednutí zboží a zásilky,

- květinářství a prodejen zahrádkářských potřeb včetně osiva a sadby,

- kanceláří stavebních firem,

- prodejen textilního materiálu a textilní galanterie,

- opraváren elektrotechniky,

- provozoven realitního zprostředkování a činnosti účetních poradců, vedení účetnictví, vedení daňové evidence,

- zámečnictví a provozoven servisu dalších výrobků pro domácnost,

- provozoven oprav, údržby a instalací strojů a zařízení pro domácnost,

- pohřebnictví,

- prodejen domácích potřeb a železářství,

- provozoven sběru a výkupu surovin a kompostáren.

Od čtvrtka 22. října vláda nařídila omezení pohybu a kontaktu s jinými lidmi. Výjimkou jsou cesty do práce, na nákupy, k lékaři nebo za rodinou. Pohyb v přírodě a cesty na chalupu jsou možné. Mohou se jich ale účastnit nejvýše dvě osoby. Výjimka platí pro příslušníky jedné domácnosti.

V reakci na Vládou přijaté krizové opatření ze dne 21. října 2020 dojde na území Pardubického kraje k omezení autobusové dopravy. Od pondělí 26.října 2020 bude ve veřejné autobusové dopravě zahájen letní provoz a to do odvolání.

Od středy 28. října platí zákaz volného pohybu od 21:00 do 4:59 s výjimkami: cesty do zaměstnání a zpět, cesty k výkonu povolání, cesty k zajištění bezpečnosti a pořádku, ochrany zdraví, veřejné hromadné dopravy, zásobování a rozvážkové služby, neodkladné cesty z důvodu ochrany, života, zdraví či majetku, venčení psa do 500 metrů od bydliště.

Od středy 28. října také platí uzavření obchodů od 20:00 do 5:00 od pondělí do soboty. V neděli mají být obchody kompletně uzavřeny.

Štítky
21. 9. 2020 27. 10. 2020