Modernizace atletického hřiště v Proseči

1. 10. 2012
Datum ukončení
30. 6. 2017

Situace projektu atletický oválCílem projektu je zkvalitnění sportovního vyžití žáků Základní školy Proseč během výuky tělesné výchovy, ale i během jejich mimoškolních aktivit. Atletické hřiště je po vyučování a o prázdninách přístupné i veřejnosti.

Hřiště se nachází v centrální části obce Proseč v areálu Základní školy v katastrálním území 733181 Proseč u Skutče na parcelách č. 604/1 a 604/9. Vlastníkem předmětných pozemků je Město Proseč.

Stávající hřiště je tvořeno běžeckým oválem (délka 150 m + rovinka 75 m na sprint), rozběhovou dráhou s doskočištěm pro skok daleký a házecím sektorem, kde je umístěn kruh pro vrh koulí.

Běžecký ovál a rozběhová dráha pro skok daleký jsou tvořeny betonovými obrubníky a prachovým povrchem. Technický stav prvků je nevyhovující – betonové obruby jsou značně poškozené – polámané a vyvrácené. Také prachový povrch a celková konstrukce dráhy je za hranicí životnosti. Nevyhovující jsou také parametry stavby – šířka běžecké
dráhy je 2 m, přičemž minimální šířka by měla být 2,5 m. Proto je navržena celková modernizace oválu i rozběhové dráhy, při které dojde k nahrazení betonových obrub, provedení nových podkladních vrstev a nového povrchu z antuky..

Projekt je v souladu se strategickým dokumentem - Program rozvoje města Proseč

Historie projektu:

• 09.2013 - podána žádost na MŠMT na podporu realizace projektu "Modernizace atletického hřiště v Proseči"
  • 08.2013 - projekt "Rekonstrukce atletického oválu ZŠ Proseč" dopracován a přejmenován na "Modernizace atletického hřiště v Proseči"
  • 2013 - čekání na vyhodnocení žádosti o dotaci (jaro 2013)
  • 2012 - podána žádost o dotaci z rozpočtu Pardubického kraje na podporu sportu a volnočasových aktivit
  • 2012 - zpracování 2. aktualizovaného vydání PD
  • 2012 - žádosti o dotaci nepodpořeny