FREESTYLE BMX PROSEČ

Printer Friendly, PDF & Email
Adresa
Proseč 271, 539 44 Proseč u Skutče
Telefon
774 648 029
Kategorie
Organizace - spolky
Kontaktní osoba
Matěj Klofát

Popis činnosti

BMX freestyle - cyklistický adrenalinový sport spočívající v překonávání umělých překážek co nejoriginálnějším způsobem na speciálním BMX kole. Tréninky probíhají 5 - 7x v týdnu v odpoledních hodinách. Pravidelně se zúčastňujeme série celorepublikových závodů s mezinárodní účastí (BIKEHALL CONTEST Trutnov, X-CUP, BENJAMIN, SPORT LIFE Brno,...) s velmi dobrými výsledky. V letošním roce jsme byli pozváni mezi 23 nejlepší jezdce České republiky na prestižní závod FOR BMX v Praze.

Popis vybavení

Tréninky probíhají v podkr. prostoru bývalého kravína zem. družstva Proseč, který jsme vyklidili, upravili a vystavěli bikepark s několika trvalými překážkami a foampitem pro ténink skoků. Prostor je osvětlený. 1 tréninkový den = 20 Kč za osobu (hradí se elektřina)

Věkové zaměření

Doporučujeme min. věk 7 let. Nynější věkové složení jezdců je Od 10 - 20 let.

Členství

NE/Tréninky jsou kdykoli otevřené pro nové zájemce o tento sport. Ježdění v bikeparku je na vlastní nebezpečí. Podmínky pro pobyt v bikeparku jsou písemně stanoveny. Bikepark mohou využívat i skateboardisté a inline bruslaři

Financování

Financování naší činnosti je pouze z vlastních prostředků - Park jsme postavili svépomocí. Část materiálu pro stavbu byla pořízena z dotačního titulu. Další rozšiřování parku je hrazeno z našich soukromých prostředů.