V Proseči vznikla limitovaná výroční edice dýmek

Výroční edice dýmek

Prosečská firma BPK připravila na konci minulého roku, u příležitosti 175. výročí výroby dýmek v Proseči, limitovanou edici dýmek. Výroba u nás započala v roce 1842. Firma BPK zahájila další kapitolu firmy také novým logem, které je raženo již na nové dýmky.
Limitovaná edice dýmek je význačná především svým provedením, balením a počtem. Existuje pouze 175 číslovaných kusů, velké množství čísel je již prodáno mezi sběratele dýmek v ČR i v zahraničí a zbývá jen několik málo volných kusů. Je to první výroční edice dýmek, která se zde vyprodukovala. Dýmka s číslem „1“ patří Janu Kadlecovi, člověku, který dokázal, i přes všechny problémy, udržet výrobu dýmek v Proseči dodnes. Dýmka s číslem „63“ patří městu a bude k vidění v Muzeu dýmek, které nese číslo popisné 63.
Pro speciální příležitost byl vybrán oblíbený „český buldoček“. Speciální dýmka si vyžádala také speciální výrobní postup. Dřevo bylo důkladně a dlouhodobě vybíráno, povrch dýmky je ručně natírán a finální povrchová úprava je dotažena voskováním za použití karnaubského vosku. Výjimečnost dodává dýmce také dárková krabička s ručně šitým látkovým pytlíkem ve dvou barevných dokončeních.
Zájemci o poslední kusy limitované edice mohou kontaktovat jednatele firmy BPK Jiřího Dittricha na tel. 777 329 689.
Firma BPK zkouší oslovovat nové, ale i stávající zákazníky, chce se prezentovat tradicí, kvalitou, ale také inovací. Jistě se brzy dočkáme dalších zajímavých kousků, přejeme jí jen úspěch.
Jan Macháček, starosta města Proseč

31. 3. 2018 31. 3. 2018