Proseč v září navštíví vnuk Thomase Manna

frido-mann-30d81996-118b-4829-a42b-9d552debd8cb.jpg

Na konci září zavítá do Proseče Frido Mann, významný německý psycholog a spisovatel, vnuk nositele Nobelovy ceny za literaturu Thomase Manna. Jeho cílem je navštívit a poznat město, které udělilo jeho dědečkovi Thomasovi a jeho otci Michaelovi domovské právo, díky kterému mohli získat v roce 1936 Československé občanství a vycestovat do USA. Proseč jim v těžké předválečné době svým činem pravděpodobně zachránila životy. Frido Mann se narodil v roce 1940 v Kalifornii, vystudoval hudební konzervatoř v Curychu a psychologii v Německu. Hodně se zajímá o historii svého slavného rodu a s tímto tématem pravidelně vystupuje v zahraničních mediích. V příštím roce bude výročí 140 let od narození a zároveň 60 let od úmrtí Thomase Manna. Připravujeme tuto významnou osobnost literárního světa trvale připomenout občanům i návštěvníkům našeho města. Konkrétní návrhy a kroky však bude projednávat až nové zastupitelstvo, které vzejde z podzimních voleb.

Jan Macháček, starosta města

9. 9. 2014