Program XII. ročníku festivalu je připraven

plakat-page-0012.jpg
Printer Friendly, PDF & Email

V pořadí již XII. ročník hudebního festivalu, který proběhne v termínu 8. března až 17. května 2015, nabídne opět řadu úžasných a lákavých titulů i protagonistů.

Festival zahájíopera Hoffmannovy povídky od mistra operet Jacquese Offenbacha. Novou podlahu jeviště Kulturního klubu Skuteč prověří baletní soubor Moravského divadla Olomouc při uvedení pohádkového baletuP. I. ČajkovskéhoSpící krasavice. Milovníky operety potěšíme titulem Hraběnka Marica od E. Kalmána. Do programu je zařazen i další ročník soutěžní přehlídky pěveckých sborů O cenu Vítězslava Nováka a dva hudební pořady Komorní filharmonie Pardubice pro děti mateřských a žáky základních a středních škol.

S Filharmonií Hradec Králové zavítá na festival slavná operní pěvkyněGabriela Beňačková. Po loňském úspěšném pořadu v kostele Nanebevzetí Panny Marie se na festival vrátí Alfred Strejček se Štěpánem Rakem. Návštěvníkům Tomáškovy a Novákovy hudební Skutče představí svůj dosud nejúspěšnější projekt – Vivat Comenius. Tvorbu skutečského rodáka V. J. Tomáška připomene koncertní pořad Poezie písní s recitacemi Saši Rašilova. Část slavného díla A. Dvořáka zazní v podání houslového virtuosa Václava Hudečka a Komorní filharmonie Pardubice.

Rolling rock– tak se jmenuje velký hudební projekt Filharmonie Hradec Králové, v němž na zimním stadionu zazní slavné hity světových rockových kapel. Festival zavítá také za hranice Skutče. Svou zastávku bude mít stejně jako v minulém roce v kostele Nejsvětější Trojice v Chrasti, kde představí Chrudimská komorní filharmonie společně s pěveckými sbory Slavoj a Rubeš Vivaldiho duchovní skladbu Gloria in D dur. A na samotný závěr festivalu je připravena slavnostní česká opera B. SmetanyLibuše.

Věříme, že ani tentokrát nejste programem festivalu zklamáni a využijete jedinečné možnosti, kdy za kulturou nemusíte jezdit do vzdálených míst, ale máte ji takříkajíc nadosah a za příznivé ceny.     

Dokumenty
program_2015.pdf
Ne, 02/05/2017 - 22:45
Veronika Doležalová
Thumbnail
Soubor(y)
16. 1. 2015