Město Proseč navštívil režisér a spisovatel Jindřich Mann

Printer Friendly and PDF

Ve středu 26. dubna 2017 nás poctil svou návštěvou a společnou besedou režisér a spisovatel Jindřich Mann. Příjemné setkání s vnukem německého spisovatele Heinricha Manna a synem českého spisovatele Ludvíka Aškenazyho se odehrálo v rámci úspěšného cyklu Prosečských dýchánků, které město Proseč společně s
kulturní komisí města a Českobratrskou církví evangelickou Proseč pořádá již šest let pro své občany. Heinrich Mann, významný německý spisovatel a bratr známějšího Thomase Manna získal v roce 1935 od Proseče domovské právo (Thomas Mann až v roce 1936), což mu umožnilo získat Československé občanství, vycestovat a pravděpodobně jemu a jeho rodině odvážné rozhodnutí našich předchůdců v těžkém předválečném období zachránilo život.

Jan Macháček, starosta města Proseč

15. 1. 2017 15. 1. 2017