Merida Cyklo Maštale 2017

Merida Cyklo Maštale 2017
Printer Friendly, PDF & Email

17. ročník prestižního závodu horských kol malebnou krajinou Přírodní rezervace Maštale startuje z prosečského náměstí v sobotu 3. 6. 2017. V průběhu měsíce března bylo spuštěno elektronické přihlašování. I pro letošní ročník máme připraveny tratě na 100, 50 a 25 km pro dospělé a 10, 5, 1km a 300 m pro děti. Chybět nebude ani 20 km trať pro rodinné týmy. Letošní tratě budou shodné s loňskými. Na webu www.cyklomastale.cz naleznete propozice pro letošní ročník, mapy tratí, přihlášku do závodu, kategorie, ceník startovného a další informace.

Hlavními partnery letošního ročníku je Merida, Bike Sport Chrudim a společnost Dipro, výrobní družstvo invalidů. Na tři nejlepší v každé kategorii čekají zajímavé a originální ceny od těchto partnerů.

Každým rokem se snažíme zvyšovat kvalitu našeho závodu. Pro letošní rok jsme pro vás připravili pár vylepšení.

  • Čipy budou jednorázové, budou nalepeny na startovním čísle, odpadne tak jejich připevňování a vracení v cíli. Birell letos obdržíte hned u prezence.
  • Všichni závodníci z kategorie 100, 50 a 25 km obdrží po průjezdu cílem SMS zprávu s umístěním. Zpráva bude obsahovat název závodu, startovní číslo, jméno závodníka, absolutní pořadí a pořadí v kategorii, čas, ztrátu.
  • Výsledky budou dostupné i na terminálech v prostoru startu a cíle. Na velkoplošných 40“ terminálech po zadání startovního čísla bude zobrazen výsledný čas, pořadí celkové a v kategorii. Výsledky lze načíst i pomocí QR kódu umístěného na startovním čísle. Průběžné výsledky budou také vyvěšovány v centru závodu na nástěnkách.
  • V letošním roce můžou závodníci z kategorie 100, 50 a 25 km vybírat ze 4 jídel, jehož cena je zahrnuta ve startovném. Na výběr bude guláš s chlebem, zeleninové rizoto, těstovinový salát s kuřecím masem a míchaný zeleninový salát s celozrnným pečivem. Jídlo se vydává v ZŠ od 11 do 17 hodin.

Stejně jako v loňském roce nebudou možné dohlášky na místě při prezenci pro kategorie 100, 50, 25 a 20 km!!! Závodníci a týmy se mohou na závod přihlásit pouze elektronicky!!! (do 31. 5. 2017). Není podmínkou uhradit startovné, to stačí až na místě při prezenci. Pokud ale nebude startovné uhrazeno do 21. 5. 2017, platí plná cena startovného a pro kategorie 100, 50 a 25 km nebude připraveno jídlo, na které má závodník nárok v rámci startovného.

Limit pro závod je 700 závodníků z kategorií 100, 50, 25 km. Ostatní kategorie se do limitu nezapočítávají.

Oproti ostatním ročníkům už bohužel nebude triko součástí startovného pro kategorie 100, 50 a 25 km. Cena startovného se za posledních 10 let nezměnila, ani letos tomu tak nebude. Jen to triko, pokud o něj budete mít zájem, je nutné si zaplatit. Letos jsme pro vás připravili krásnou modrou barvu.

Čestným hostem letošního závodu bude český sportovec a cyklista Jan Smolík, vítěz Závodu míru z roku 1964, startoval i na Letních olympijských hrách v Tokiu a v Mexico City.

Za tým pořadatelů Lucie Oherová

15. 5. 2017 15. 5. 2017