Lampiónový průvod v Proseči

dsc_0133.jpg
Printer Friendly, PDF & Email

Opět tu máme měsíc říjen, měsíc kdy si každoročně připomínáme Den vzniku samostatného československého státu – 28. říjen 1918.
V rámci oslav tohoto významného dne je v Proseči již tradicí lampiónový průvod. Proto i v letošním roce tradici neporušíme a průvod zahájíme dne 24. října (pátek) v 18.00 hodin na náměstí před městským úřadem. Cesta průvodu bude stejná jako v loňském roce. Po krátkém úvodu společně vyjdeme po ulici „Pasecká“, přes ulici „Na Ručičce“ směrem k ulici „Zábořská“. Zde uctíme památku padlých hrdinů položením květin u Památníku padlých v Rychtářových sadech. Dále průvod bude pokračovat až k Památníku padlých před základní školou. I zde položíme květiny a slavnostní průvod zakončíme krátkým projevem. Květiny k uctění památky padlých hrdinů Prosečska, kteří bojovali za naši republiku, budou samozřejmě položeny i k dalším památníkům v blízkém okolí města Proseč.
Tímto Vás všechny srdečně zveme a doufáme, že účast v lampiónovém průvodu bude velká. Věříme, že si společně připomeneme jeden z důležitých historických mezníků našeho státu a také události, na které bychom neměli zapomínat.

20. 10. 2014 20. 10. 2014