Do města Proseč zavítají na začátku září orientační běžci

dscn1514.jpg
Printer Friendly, PDF & Email

O víkendu 6. ‑ 7. 9. 2014 uspořádá oddíl orientačního běhu SK Chrast celostátní žebříčkový závod v orientačním běhu. Součástí závodu je i oblastní veřejný závod, kterého se mohou zúčastnit nejen registrovaní závodníci, ale i případní zájemci z řad veřejnosti. Závodit se bude v lesích v okolí Toulovcových maštalí, centrum závodu bude na louce za městem směrem na Budislav u cesty k místní části Borka.

Orientační běh je sport, který se provozuje na nejzdravějším sportovišti, v prostředí lesa. Závodníci jsou vybaveni mapou a busolou a snaží se v co nejkratším čase absolvovat trasu závodu vymezenou kontrolními stanovišti. Průchod každým stanovištěm je zaznamenán elektronickým razicím zařízením. Závodů se účastní závodníci všech věkových kategorií od nejmenších dětí až po seniory, orientační běh je především rodinným sportem, do kterého se rodiče snaží zapojit své děti. Po běžcích nevzniká v lesním prostoru žádný nepořádek, vše je perfektně organizačně zajištěno a veškeré známky závodění (kontrolní stanoviště) jsou bezprostředně po ukončení akce z lesního prostoru staženy.

Rádi bychom informovali občany města, že o tomto víkendu bude ve městě zvýšený pohyb účastníků závodů, kteří večer využijí služeb místních a okolních restaurací k občerstvení, většina z nich bude ubytována v tělocvičně místní základní školy. Zároveň bychom Vám rádi nabídli možnost přijít si vyzkoušet práci s mapou a busolou a vydat se do lesa na náborové tratě, které budou připravené.

Časový harmonogram: v sobotu se začíná startovat intervalově od 12 hod, tudíž pokud byste se chtěli zúčastnit, je vhodně dorazit do 11 hodin na prezentaci závodu. V neděli se začíná již v 10 hodin, proto prosím, aby případní zájemci dorazili do 9 hodin. Více informací Vám rádi poskytneme přímo na místě na prezentaci závodu.

Těšíme se na Vás a děkujeme, že pro uspořádání závodů můžeme využít právě okolí Vašeho pěkného města.

Za organizátory oddílu orientačního běhu SK Chrast

Tomáš Matras

28. 8. 2014