Proseč uspěla v soutěži Zlatý erb 2012

logo_zlaty_erb.jpg
Printer Friendly, PDF & Email

Proseč získala 2. místo v kategorii Nejlepší webové stránky města v krajském kole soutěže Zlatý erb 2012. Symbolické předání ocenění proběhlo 23. března v 10 hodin v zasedací místnosti zastupitelstva Pardubického kraje, ocenění předal hejtman Pardubického kraje Radko Martínek.

Zleva: hejtman Pardubického kraje Radko Martínek, starosta města Proseč Jan Macháček,
grafik webu Pavel Petržela, webmaster Jan Nagy

Slavnostního vyhlášení již devátého ročníku krajského kola soutěže o Zlatý erb, kterou pořádá společnost Webhouse, se zúčastnili hejtman Pardubického kraje Radko Martínek a ředitel Krajského úřadu Pardubického kraje Jaroslav Folprecht. „Webové stránky veřejných institucí jsou dnes důležitým kanálem pro komunikaci s občany. Zlatý erb motivuje účastníky soutěže, aby na webu poskytovaly přehledné informace a jejich vyhledávání bylo co nejrychlejší. Chtěl bych všem účastníkům poděkovat a vítězům popřát hodně úspěchů v celostátním kole,“ uvedl hejtman Radko Martínek.

Každým rokem se pravidla pro hodnocení přihlášených účastníků zpřísňují. I letos se tohoto úkolu zhostila odborná komise složená z akademických pracovníků i studentů Univerzity Pardubice. „Při posuzování webů měst a obcí se hodnotí především uživatelská přívětivost, grafické ztvárnění, ale také například zveřejňování povinných informací. U elektronických služeb je kladen důraz na užitečnost, ale také na nápaditost,“ objasnil některá z kritérií pořadatel soutěže Vít Savický.

Fotogalerie z předání ocenění zde

Nejlepší web města

1. Lanškroun (www.lanskroun.eu)
2. Proseč (www.mestoprosec.cz)
3. Heřmanův Městec (www.hermanuv-mestec.cz)

Nejlepší web obce

1. Miřetice (www.miretice.cz)
2. Květná (www.kvetna.cz)
3. Horní Ředice (www.horniredice.cz)

Nejlepší elektronická služba

1. Polička – Mobilní Turistický Portál (MOTIS) (http://motis.policka.org)
2. Pustá Kamenice – Obecní meteostanice (http://www.pustakamenice.cz/meteostanice.php)
3. Pardubický kraj – on-line hra „Znáte Pardubický kraj?“ (http://www.pardubickykraj.cz/hra/pardubice.html)

25. 3. 2012 26. 12. 2013